Położenie

Uzupełnieniem taniego i wygodnego zakwaterowania oraz pomocnych usług rodzinnego Hotelu Alcyone Wenecja jest strategiczne i bardzo korzystne położenie w bezpośrednim centrum Wenecji. Położony na Calle dei Fabbri, hotel znajduje się pomiędzy mostem Rialto i Piazza San Marco w centrum Wenecji. Wiele modnych butików i zabytków w mieście znajduje się na moście Rialto i na Piazza San Marco.

Jak dojechać Pieszo:

Przybywając z Piazzale Roma vaporetto na przystanek Rialto kontynuujcie spacer wzdłuż Canale Grande na lewym brzegu 100 metrów od mostu Rialto. Przejdźcie most i podążajcie Riva del Carbon, po czym skręćcie w prawo na Calle Bembo. Kontynuujcie spacer ulicą obok Teatru Goldoni. Ulica przechodzi tam w Calle dei Fabbri, a Hotel Alcyone Wenecja znajdziecie po lewej stronie.

Idąc z Piazza San Marco weźcie Calle dei Fabbri prosto do Hotelu Alcyone Wenecja. Po trzech minutach spaceru z Piazza San Marco znajdziecie hotel po prawej stronie.

Jak dojechać Samolotem:

Z lotniska weźcie autobus nr 5 na Piazzale Roma, a stamtąd vaporetto linia nr 2. Goście mogą też wsiąść na łódź Alilaguna, która oferuje publiczny transport do najważniejszych miejsc w Wenecji i do portów z weneckiego lotniska Marco Polo.

Zabytków i atrakcji

Ważne atrakcje i zabytki w okolicy i dystanse do nich:

  • Most Rialto - 270 m
  • Plac Św. Marka - 500 m
  • Palazzo Ducale - 550 m
  • Teatr La Fenice - 0,4 km
  • Stacja kolejowa Santa Lucia - 1,4 km
  • Pałac Ca’ Rezzonico i muzeum miejskie - 1,5 km

Jak dojechać Transportem wodnym :

Ze stacji kolejowej Santa Lucia lub z Piazzale Roma weźcie vaporetto linia 1 lub 2 i wysiądźcie na przystanku na moście Rialto.